четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 92
home Хроника

Сообраќајна несреќа вечерва на „Илинденска“: Повредени 4 жени (ФОТО)

Сообраќајна несреќа вечерва на „Илинденска“: Повредени 4 жени (ФОТО)
сител

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот „Илинденска“ во близина на Средното училиште Орце Николов, пренесува Сител.

Според очевидци, мотоциклист на пешачки премин повредил четири жени.

Пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и со неколку возила на Брзата помош биле пренесени во болница.

Коронавирус