сабота, 25. мај 2019. Вести денес: 93
home Хроника

Сообраќајна несреќа утрово во Македонија- затворен патот Штип-Радовиш

Сообраќајна несреќа утрово во Македонија- затворен патот Штип-Радовиш

Автомото сојузот на Македонија соопшти дека рано утрово, во 7.15 часот, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш.

Поради несреќата во прекин е патот во двата правци.

Наскоро повеќе информации.