четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 35
home Хроника

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Скопје-Тетово: Се судриле автомобил и камион, тешко повреден 19 годишен возач

Сообраќајна несреќа на регионалниот пат Скопје-Тетово: Се судриле автомобил и камион, тешко повреден 19 годишен возач

На 16.09.2021 во 08.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, кај с.Желино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Е.К.(19) од с.Требош и товарно моторно возило „сканиа“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Љ.Т.(50) од с.Сараќино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Е.К. констатирани во Клиничката болница Тетово. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Локални избори 2021