понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 6
home Хроника

Сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, сообраќајот е во прекин

Сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, сообраќајот е во прекин

Од 11 часот патниот правец Градско-Прилеп е во прекин за сообраќај поради извлекување на возило од сообраќајна незгода, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Од АМСМ во дополнителниот извештај се додава и дека истовремено укината е забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража.

Коронавирус