понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 55
home Хроника

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш – Штип, сообраќајот во прекин

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш – Штип, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна несреќа, од 7.25 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, на осмиот километар од Штип кон Радовиш.

Автомотосојузот на Македонија соопшти дека сообраќајот се пренасочува по автопатот Радовиш – Штип.