четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 52
home Хроника

Сообраќајна несреќа на локалниот пат с.Долно Лисиче-с.Горно Лисиче, еден тешко еден полесно повреден

Сообраќајна несреќа на локалниот пат с.Долно Лисиче-с.Горно Лисиче, еден тешко еден полесно повреден

На 02.11.2019 во 18,00 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Долно Лисиче-с.Горно Лисиче, на место викано „Стара река“ Г.Н.(20) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило „форд фокус“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото С.А.(19), а со телесни повреди се здобил возачот и биле пренесени во комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.

Коронавирус