вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка во Виница, повредени три лица

Сообраќајка во Виница, повредени три лица

На 15.09.2020 во 18:45 часот било пријавено дека на крстосницата од бул.„Маршал Тито“ и улиците „Партизанска“ и „Славчо Стојменски“ во Виница се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „рено твинго“, со штипски регистарски ознаки, управувано од С.П.(76) од Виница и патничко возило „алфа ромео“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(40) од Кочани.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле С.П. и сопатникот во возилото „алфа ромео“ С.М.(24) од с.Зрновци, кочанско, а со телесни повреди се здобил С.Ј., констатирани во Здравствен дом Виница.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Виница.

Локални избори 2021