понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Сообраќајка во Тетово, тешко повреден мотициклист

Сообраќајка во Тетово, тешко повреден мотициклист
илустрација

На 27.09.2021 во 16.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од бул.„Илинденска“ и ул.„Никола Тесла“ во Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мазда“, управувано од Ф.Р.(27) од с.Пирок, тетовско и мотоцикл „пиаџо“, управуван од Љ.О.(54) од Тетово, двете со тетовски регистарски ознаки.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Тетово.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Тетово.

Локални избори 2021