понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 75
home Хроника

Сообраќајка во Скопје: Тешко повредена велосипедистка

Велосипедистката била пренесена во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди (скршеница на лева рака во пределот на зглобот). 
Сообраќајка во Скопје: Тешко повредена велосипедистка

На крстоснницата меѓу улиците „Црногорска“ и „4 Јули“ во Скопје, вчера во 8:30 часот патничко моторно возило „Пежо 208“ со скопски регистерски таблици управувано од О.К.(41) од Скопје удрило во велосипедист Р.М. (51) од Тетово.

Велосипедистката била пренесена во Градската општа болница „8-ми Септември“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди (скршеница на лева рака во пределот на зглобот).

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус