вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка во Скопје меѓу мотоцикл на МВР и „ауди“ – повреден полициски службеник

Сообраќајка во Скопје меѓу мотоцикл на МВР и „ауди“ – повреден полициски службеник

На 15.04.2021 во 15.08 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.С.(52) од Скопје и мотоцикл „хонда“, сопственост на МВР.

По незгодата, полицискиот службеник, кој управувал со мотоциклот, бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му биле констатирани повреди.

Увид на местото на незгодата извршиле екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител.

Коронавирус