недела, 5. декември 2021. Вести денес: 89
home Хроника

СООБРАЌАЈКА ВО ШУТКА – двајца 20.годишни скопјани се судрија, ова се деталите

СООБРАЌАЈКА ВО ШУТКА – двајца 20.годишни скопјани се судрија, ова се деталите

Во текот на синоќешната вечер, во 20:05 часот на улица „ Индира Ганди“ пред затворот Шутка се случила сообраќајна несреќа.

МВР за КУРИР информира дека сообраќајката се случила меѓу две возила Пасат со скопски регистерски таблици управуван од Б.Н. (20) и Поло со скопски регистерски таблици управуван од М.А. (20), и двајцата од Скопје.

На местото на несреќата било возило на Брза Помош, а на возачите им биле константирани телесни повреди во скопскиот клинички центар.

На терен беа и екипи од СВР Скопје кои извршија увид.

Коронавирус