понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Хроника

Сообраќајка во Штип: Тешко повреден мотоциклист и неговиот малолетен сопатник

Сообраќајка во Штип: Тешко повреден мотоциклист и неговиот малолетен сопатник

На 04.12.2021 во 11.30 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата од ул.„Борис Крајгер“ и ул.„Џемал Бјејдиќ“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген венто“, управувано од С.М.(71) од Штип и мотоцикл „кавасаки“, без регистарски ознаки, управуван од Е.И.(19) од с.Селце.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а малолетен сопатник од мотоциклот се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Штип.

Коронавирус