петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Хроника

Сообраќајка во Ѓорче, повредени полицајци

Сообраќајка во Ѓорче, повредени полицајци

Возач на возило сопственост на МВР и двајца полицајци се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера утрината во 09:45 часот на улицата „Ѓорче Петров“.

Од полицијата информираат дека во сообраќајнаta незгода учествувале товарно моторно возило „Фолксваген  транспортер“ (сопственост на МВР на РМ) управувано од Б.С.(31) и патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистерски таблици управувано од А.С.(18) од с.Сарај-скопско.

-Во сообраќајната незгода со повреди се здобиле Б.С. и уште двајца полициски службеници, информираат од МВР.

Извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на случајот.