сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 31
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Сообраќајка во Геге, едно лице тешко повредено

Сообраќајка во Геге, едно лице тешко повредено

На 28.05.2020 во 00:15 часот на крстосница од ул.Бертранд Расел и ул.Николај Островски во Скопје патничко моторно возило „форд фиеста“ со скопски регистарски ознаки, управувано од К.М.(21) од Скопје, удрило во мотоцикл „кивеј“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.Б.(22) од Скопје.

По незгодата со возило на итна медицинска помош М.Б. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020