сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка во Делчево, едно лице тешко повредено

Сообраќајка во Делчево, едно лице тешко повредено

На 15.05.2022 во 20:35 часот во ОВР Делчево било пријавено дека на улица „Ѓорче Петров“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „Фолксваген  Тигуан“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.М.(18) од с.Звегор, делчевско и мопед со делчевски регистарски ознаки, управуван од А.А.(22) од с.Габрово, делчевско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил А.А., констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Делчево.

Коронавирус