понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 71
home Хроника

Сообраќајка во центарот на Скопје- Голф се судри со автобус на ЈСП (ФОТО)

Сообраќајка во центарот на Скопје- Голф се судри со автобус на ЈСП (ФОТО)

Нервоза и застој во сообраќајот предизвика сообраќајка, попладнево во центарот на Скопје, пишува 24 инфо.

Кај Собранието автобус на ЈСП удри во “голф”, кој најверојатно лошо се престројувал и му го попречил патот.

Според првичните информации, во сообраќајката нема повредени.

Коронавирус