вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 6
home Хроника

Сообраќајка во Центар: Автомобил влета во оградата на Собрание

Сообраќајка во Центар: Автомобил влета во оградата на Собрание

Во строгиот центар на Скопје автомобил со скопски регистарски таблични откако изгубил контрола врз возилото влета и удри во оградата од македонското Собрание.

За среќа нема повредени и причинета е само материјална штета.

Полицијата врши увид.

Локални избори 2021