петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка во Бутел попладнево: Се судрија автомобил, мотор и џип (ФОТО)

Сообраќајка во Бутел попладнево: Се судрија автомобил, мотор и џип (ФОТО)

Мотоцикл, автомобил и џип направија сообраќајна незгода на улица Босна и Херцеговина во Бутел.

На фотографиите кои стигнаа до редакцијата на Курир се гледа автомобил „Цитроен“, мотоцикл и џип „Опел“, кои се судрија попладнево во скопската населба Бутел.

Се уште немаме информации дали има повредени, повеќе детали очекуваме подоцна.

На лице место пристигнала и екипа од полицијата.

ФОТО: Курир

Коронавирус