петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка во Битола, едно лице тешко повредено

Сообраќајка во Битола, едно лице тешко повредено

На 20.09.2018 година во 20:10 часот било пријавено дека во Битола на улицата „Партизанска“ се случила сообраќајна незгоа помеѓу патничко моторно возило „Мерцедес“ со ресенски регистерски таблици управувано од К.С.(42) од Ресен и патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ со битолски регистерски таблици управувано од Н.О.А.(54) од Битола.

Во незгодата К.С. се здобила со тешки телесни повреди, по што со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Клиничката болница во Битола каде и била укажана лекарска помош, но поради сериозноста  на повредите истата била префрлена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус