среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 152
home Хроника

Сообраќајка во Аеродром – Се искршија возила (ФОТО)

Сообраќајка во Аеродром – Се искршија возила (ФОТО)

Предмалку во населбата Аеродром, се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила.

Несреќата се случила на крстосницата од булеварот Јане Сандански и Владимир Комаров, јавува Сител.

Засега нема информации за повредени и кои се причините за несреќата.

ИЗВОР: СИТЕЛ

Локални избори 2021