вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Сообраќајка вечерва: Патот Струмица – Ново Село затворен за сообраќај

Сообраќајка вечерва: Патот Струмица – Ново Село затворен за сообраќај

Поради случена сообраќајна несреќа, вечерва патот Струмица – ГП Ново Село е затворен за сообраќај.

– Од 20:15 часот магистралниот пат Струмица – ГП Ново Село поточно помеѓу село Самоилово и село Ново Село е затворен за сообраќај поради случена сообраќајна незгода – информираат АМСМ.

Коронавирус