вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Хроника

Сообраќајка после патарината кај Отовица, семејство со тројца повредени

Сообраќајка после патарината кај Отовица, семејство со тројца повредени

Денеска околу пладне се случи сообраќајна несреќа после патарината кај Отовица на автопатот Велес – Скопје, во која е повредено едно семејство – мајка (54), татко (56) и нивната 18-годишна ќерка од Битола.

Како што информира д-р Василка Пановска Поп Стефанова, началник на Итна медицинска помош, кога тие пристигнале со две возила и две екипи на Итната медицинска помош повредените биле свесни, но со полутраума им била уакажана помош, биле згрижени на лице место и итно транспортирани на Хируршкото одделение во Општа болница – Велес.

СВР Велес врши увид на местото на несреќата.

Локални избори 2021