четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 147
home Хроника

Сообраќајка попладнево на патот Кавадарци- Неготино, повредени лица во болница

Сообраќајка попладнево на патот Кавадарци- Неготино, повредени лица во болница

Сообраќајот на патниот правец Кавадарци – Неготино, на влезот за село Марена, кој целосно беше во прекин, од 18 часот се одвива наизменично по една лента, а повредените биле пренесени во кавадаречката болница.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот беше поради сообраќајна несреќа помежу автомобил и трактор.

Информацијата за сообраќајната незгода ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Коронавирус