вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 49
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Сообраќајка попладнево на патот Кавадарци- Неготино, повредени лица во болница

Сообраќајка попладнево на патот Кавадарци- Неготино, повредени лица во болница

Сообраќајот на патниот правец Кавадарци – Неготино, на влезот за село Марена, кој целосно беше во прекин, од 18 часот се одвива наизменично по една лента, а повредените биле пренесени во кавадаречката болница.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, прекинот беше поради сообраќајна несреќа помежу автомобил и трактор.

Информацијата за сообраќајната незгода ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.