вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 83
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Сообраќајка на влезот на Охрид: Целосен прекин на сообраќајот на патот Кичево- Охрид

Сообраќајка на влезот на Охрид: Целосен прекин на сообраќајот на патот Кичево- Охрид

Поради сообраќајна незгода кај Аеродром Охрид, сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е во прекин за сите возила во двата правци, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Засега не е позната состојбата на учесниците во несреќата.

Коронавирус