понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 67
home Хроника

Сообраќајка на Стража: Има повредени

Сообраќајка на Стража: Има повредени

Сообраќајна несреќа се случи во близина на превојот Стража.

Две возила сѐ уште се на коловозот. Станува збор за автомобили „ауди А6“ и „фолксваген голф“.

Неофицијално, „Алсат“ дознава дека има повредени патници.

Сообраќајот од двете страни е во прекин.

Коронавирус