вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Сообраќајка на Плетвар, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на Плетвар, сообраќајот во прекин

Сообраќајот на магистралниот пат А-3 Прилеп – Градско, на Плетвар, е во прекин, поради сообраќајна незгода.

Сообраќајот е во прекин од 11:30 часот.

Коронавирус