среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 69
home Хроника

Сообраќајка на патот Штип- Радовиш, сообраќајот се одвива по една лента

Сообраќајка на патот Штип- Радовиш, сообраќајот се одвива по една лента
Фото илустрација

Поради сообраќајна несреќа сообраќајот на патниот правец Штип-Радовиш кај месноста викана Пиљавтепе се одвива наизменично по една лента, соопшти АМСМ.

Оттаму информираат и дека сообраќајот на патниот правец Струга-Дебар, кој претходно беше во прекин кај село Октиси, е нормализиран.

Коронавирус