петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка на патот Штип-Делчево: Четири лица повредени, меѓу нив и 6-годишно дете

Сообраќајка на патот Штип-Делчево: Четири лица повредени, меѓу нив и 6-годишно дете

На магистралниот пат Штип-Делчево кај место викано “Голем брег“ атар на селоТркање, синоќа во 20:40 часот се случила сообраќајна незгода.

Учесници во сообраќајката биле патничко моторно возило „Цитроен“ со кочански регистарски ознаки управувано од И.М. (36) од Кочани во кое како сопатник било шестгодишно дете и трактор „Масеј Фергусон“ исто така со кочански регистарски ознаки управуван од О.С. (35) со сопатничка Б.Ц. (57), двајцата од село Тркање, кочанско.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Б.С. додека со телесни повреди се здобиле О.С., И.М. и шестгодишното дете.

На повредените им била укажана лекарска помош во Здравствен дом Кочани. Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус