среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Прилеп-Крушево, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна незгода што се случила попладнево на регионалниот пат Прилеп – Крушево, сообраќајот од 17:40 часот е целосно во прекин, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

Локални избори 2021