петок, 30. септември 2022. Вести денес: 157
home Хроника

Сообраќајка на патот Прилеп-Битола, едно лице вечерва им подлегна на повредите

Сообраќајка на патот Прилеп-Битола, едно лице вечерва им подлегна на повредите

На патот Прилеп-Битола, во близина на бензинската пумпа „Лукоил“, попладнево околу 15.50 часот се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „Опел Астра“ управувано од Г. Б. (1956) од Прилеп и комбе управувано од П. П. (1990) од Штип.

Во незгодата Г.Б. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Прилеп, каде во 21,30 часот им подлегнал на повредите.

Коронавирус