среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 143
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир, сообраќајот во прекин

Магистралниот пат Крива Паланка – Деве Баир во близина на селото Мождовњак вечерва од 20:30 часот е во прекин.

Причина за прекинот, како што соопшти Авто Мото Сојузот на Македонија, е сообраќајна незгода.

Коронавирус