четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 56
home Хроника

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, нема повредени

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, нема повредени

Сообраќајна несреќа се случила вчера попладне на магистралниот пат Градско – Прилеп, меѓу  товарно моторно возило марка „даф со велешки регистарски таблички,  управувано од Д.Ј. (39) од Делчево, како и патнички автомобил „ауди  А8“  со  американски  регистарски табличкиуправуван од Т.Р. (87) од Кавадарци. 

Како што информира денеска портпаролот во СВР Велес Верољуб Додевски, во незгодата е причинета само материјална штета. (МИА)

Коронавирус