понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар кај селото Лисолај

Сообраќајка на патот Битола – Демир Хисар кај селото Лисолај

Сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар кај селото Лисолај е во прекин поради сообраќајна незгода, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Незгодата се случила претпладнево во 10:30 часот.

Коронавирус