вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка на паркинг во Аеродром- настрада малолетен пешак, итно пренесен во болница

Сообраќајка на паркинг во Аеродром- настрада малолетен пешак, итно пренесен во болница

Во СВР Скопје вчера во 22,00 часот било пријавено дека на паркинг на булеварот „АСНОМ“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.И. (34) од с.Сингелиќ- скопско и патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.И. (50) од Скопје.

При тоа било удрено малолетно лице (пешак) од Скопје, кое е пренесено во ГОБ „Св. Наум Охрдиски“, каде и се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус