сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 4
home Хроника

Сообраќајка на на регионалниот пат Струга-Дебар, тешко повредено едно лице

Сообраќајка на на регионалниот пат Струга-Дебар, тешко повредено едно лице

На 17.01.2022 околу 13.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“, со вевчански регистарски ознаки, управувано од Т.Р.(41) од с.Вевчани, струшко и патничко возило „шкода“, со струшки регистарски ознаки, управувано од К.А.(49) од с.Велешта, струшко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил К.А., констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

Коронавирус