четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 86
home Хроника

Сообраќајка на Качанички пат

Сообраќајка на Качанички пат

Сообраќајка се случи на Качанички пат. Попладнево, се судрија две возила, а според очевидци двајцата возачи се повредени.

На местото на несреќата пристигната е брза помош.

Засега не е познато како дошло до несреќата. На терен има и полиција. Сообраќајот се одвива отежнато.

Коронавирус