понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 21
home Хроника

Сообраќајка на граничниот премин „Богородица“- Сообраќајот пренасочен

Сообраќајка на граничниот премин „Богородица“- Сообраќајот пренасочен

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица.

Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата полицијата врши увид.

Сообраќајот е пренасочен и се одвива по стариот пат од Гевгелија кон граничниот премин Богородица.

Повеќе информации за несреќата од СВР Струмица најавуваат за подоцна.