понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје кај Ласкарце

Сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје кај Ласкарце

Неприлагодена брзина и престигнување е најверојатната причина за сообраќајната несреќа на автопатот Тетово-Скопје кај селото Ласкарце, јавува 1ТВ.

Гледач на 1ТВ во сообраќајката учествувале три патнички возила.

КУРИР побара детали од МВР, за истите ќе ги информираме нашите читатели.