четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 66
home Хроника

Сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, сообраќајот во прекин

Сообраќајка на автопатот Скопје-Велес, сообраќајот во прекин

Во прекин е сообраќајот на автопат Скопје-Велес од 13:15 часот денеска поради случена сообраќајна незгода на два километри после наплатна станица Петровец.
Од АМСМ информираат дека сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

Како што дознава КУРИР, на 3 километри од наплатната станица Петровец, два мотоцикли удриле во камион. Поради несреќата која се случила во 13 и 15 часот, сообраќајот е пренасочен и истиот се одвива по стариот пат.

Коронавирус