сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 76
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Сообраќајка на автопатот Миладиновци- Штип, едно лице тешко повредено

Сообраќајка на автопатот Миладиновци- Штип, едно лице тешко повредено

Утрово во 07.45 часот во СВР Штип било пријавено дека на автопатот Миладиновци- Штип, кај клучка Крупиште, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.И.(20) од Штип и товарно возило „ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.П. од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.И., констатирани во Клиничката болница Штип.

Коронавирус