понеделник, 24. февруари 2020. Вести денес: 145
home Хроника

Сообраќајка на автопатот меѓу Гевгелија и Неготино, возилата се пренасочуваат

Сообраќајка на автопатот меѓу Гевгелија и Неготино, возилата се пренасочуваат

Поради случена сообраќајна незгода вечерва од 20:30 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, на местото викано „кај тунелот Т2“, помеѓу Гевгелија и Неготино, сообраќајот е во целосен прекин.

Како што соопшти АМСМ, сообраќајот се пренасочува по стариот пат.