понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Хроника

Сообраќајка на автопатот Демир Капија-Смоквица

Сообраќајка на автопатот Демир Капија-Смоквица

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Демир Капија-Смоквица при што е повредено едно лице.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски за МИА потврди дека имало сообраќајка во која учествувало едно возило со гевгелиски таблички. На повреди се пожалил возачот на возилото.

Во моментот се врши увид на местото на несреќата од страна на екипи на полицијата. 

Коронавирус