четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Хроника

Сообраќајка меѓу трактор и мотор во битолско, повредени две лица

Сообраќајка меѓу трактор и мотор во битолско, повредени две лица

На 05.05.2020 во 16.32 часот било пријавено дека во Битола кај с.Средно Егри се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „солис“, со битолски регистарски ознаки, управуван од М.Н.(38) од с.Средно Ерги, битолско, и мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од Д.К.(21) од с.Могила, битолско.

-Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот од мотоциклот, Д.С.(28) од с.Средно Ерги, битолско, се здобил со телесни повреди, по што биле пренесени во Медицинскиот центар Битола за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус