петок, 31. март 2023. Вести денес: 121
home Хроника

Сообраќајка меѓу полициско возило и мотор во Битола, едно лице тешко повредено

Сообраќајка меѓу полициско возило и мотор во Битола, едно лице тешко повредено

Едно лице се здобило со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 10.55 часот на крстосницата од улиците „21-ва“ и „Васко Карангелески“ во Битола.

Како што информираат од МВР, несреќата се случила меѓу автомобил „Опел Астра“ со битолски регистaрски ознаки, сопственост на МВР на РМ, управувано од С.М.(47) и мотоцикл „Трува“ со битолски регистарски ознаки, управуван од П.Т.(57) од Битола.

-Во незгодата П.Т. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.