среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Сообраќајка меѓу малолетник со мотоцикл и велосипедист, тешко повреден малолетникот

Сообраќајка меѓу малолетник со мотоцикл и велосипедист, тешко повреден малолетникот

На 20.08.2021 околу 18.40 часот на крстосница во автокамп Крани, Ресен, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „херк“, без регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Крани, ресенско и велосипед управуван од В.Н.(49) од Велес, информира МВР.

Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на ОВР Ресен.

Коронавирус