петок, 3. јули 2020. Вести денес: 153
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Сообраќајка меѓу двајца велосипедисти во Скопје, едниот тешко повреден

Сообраќајка меѓу двајца велосипедисти во Скопје, едниот тешко повреден
илустрација

МВР информира дека вчера во 9 часот на бул„.Гоце Делчев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед управуван од К.Т.(47) од Скопје и велосипед управуван од М.В.(55) од Скопје.

-По незгодата, К.Т. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020