понеделник, 10. декември 2018. Вести денес: 130
home Хроника

Сообраќајка кај Струга: Камион му го пресекол патот на автомобил „Пежо“ и го набил во ограда (ФОТО)

Сообраќајка кај Струга: Камион му го пресекол патот на автомобил „Пежо“ и го набил во ограда (ФОТО)

Попладнево се случи сообраќајка кај Струга кај бензиската на Окта кога камион му го пресекол патот на автомобил „Пежо“ и го набил во ограда, објави Досие.мк. Полицијата ги утврдува причините за сообраќајката, а сообраќајот се одвива отежнато.