среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 75
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Сообраќајка кај Струга, едно лице повредено

Сообраќајка кај Струга, едно лице повредено

На 27-ми декември 2018 година во 02:50 часот, на регионалниот пат Струга – Дебар, кај крстосницата за село Ложани, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „Рено“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Ш.И.(37) од село Ново село, струшко, и патничко моторно возило „Рено“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.Б.(24) од село Велешта.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Ш.И. на кој му е укажана лекарска помош во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид.

Извршен е увид на местото на настанот.