четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 98
home Хроника

Сообраќајка кај Собрание, комбе го бутна семафорот (ФОТО)

Сообраќајка кај Собрание, комбе го бутна семафорот (ФОТО)
курир

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на крстосницата кај македонското Собрание во која комбе „Дачија“ завршило на пешачкиот триаголник и го бутнало семафорот.

Полицијата вршеше увид на местото на несреќата, а поради незгодата, сообраќајот на овој булевар подолго време се одвивал отежнато.

ФОТО: КУРИР