сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 15
home Хроника

Сообраќајка кај патарината Петровец, возач пренесен во Ургентен

Сообраќајка кај патарината Петровец, возач пренесен во Ургентен

Дваесет и пет годишниот М.С. од скопско Петровец се здобил со повреди откако со неговиот автомобил „Пежо 206“ излетал од автопатот Скопје-Велес.

Како што информираат од МВР, несреќата се случила утринава околу 5:30 часот во близина на патарината Петровец кога возачот удрил во метален браник и жичана ограда.

-Притоа, возачот М.С. се здобил со повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен Центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување, информираат од полицијата.